Villa Bergvikissä järjestettävät tilaisuudet hinnoitellaan tapahtumakohtaisesti, joten ota yhteyttä ja kysy juuri teidän tapahtumallenne räätälöityä tarjousta!
Haluatko lisätietoa tai kustomoidun tarjouksen?
Villa Wuorion alueeseen kuuluu upea 125 vuotta vanha hirsihuvila, erillinen vierastalona toiminut Villa Bergvik, rantasauna sekä hieno avoin puistoalue.
Vanhoille huviloille tyypillisesti Villa Bergvikissä ei ole juoksevaa vettä vaan toimitamme veden paikalla isoissa säiliöissä. Lisäksi tilassa ei ole keittiötä vaan tarjoilut pidetään kuumina lämpöhauteissa kylmää vaativille tarjoiluille on jääkaappi. Myös mikrouuni ja kahvin-/vedenkeitin ovat käytössänne.
Vietimme intiimit 28 hengen häämme Villa Bergvikissä, ja paikka oli siihen täydellinen. Meitä kuunneltiin, ja pöydät aseteltiin juuri toiveidemme mukaan valmiiksi – meille jäi vain koristelu. Tila sijaitsee kauniissa Laajasalon luonnossa ja tarjoaa upeat näkymät veden äärelle.
Vuokrasimme astiat erikseen, ja niiden suuri etu oli se, ettei niitä tarvinnut tiskata itse – se hoidettiin puolestamme. Suurta jääkaappia ei ollut, mutta saimme käyttöön laatikoita, joihin sai laitettua kylmäkalleja. Wc oli pienen kävelymatkan päässä, mutta hyvässä kunnossa.
Ainoa pieni miinus tuli hyttysistä, jotka ilmaantuivat klo 23 jälkeen, kun alkoi hämärtää – joten jos aiot juhlia aamuun asti, suosittelemme ottamaan mukaan hyttysmyrkkyä! Kokonaisuudessaan kokemus oli ihana, ja Villa Bergvik sopi täydellisesti meidän tunnelmalliseen hääpäivään.
❤️❤️❤️
We celebrated our intimate 28-person wedding at Villa Bergvik, and the venue was absolutely perfect for it. Our wishes were listened to, and the tables were arranged just the way we wanted – we only had to take care of the decorations. The venue is beautifully located in Laajasalo's natural surroundings, with stunning views of the water.
We rented the tableware separately, and the great thing was that we didn’t have to wash any of it – that was taken care of for us. There’s no large fridge on site, but we were given boxes where we could place ice packs to keep things cool. The toilet was a short walk away, but in good condition.
The only small downside was the mosquitoes that appeared after 11 PM when it got dark – so if you're planning to celebrate into the early hours, make sure to bring mosquito repellent! Overall, it was a lovely experience, and Villa Bergvik was a perfect match for our cozy and atmospheric wedding day!
Ihana miljöö, söpö persoonallinen rakennus Villa Bergvik. Miinusta siitä, että keittiötä ei voinut käyttää kun varasi juhliin tilan. Ei siis tiskiallasta, ei siivous välineitä..kummallista.
Kiinnostuitko kohteesta Villa Wuorio / Villa Bergvik?