Könnölän Matkailutilan Juhlanavetta

Rimmiläntie 739, 14450 Rimmilä
Könnölän Matkailutilan vuonna 1928 rakennetusta harmaatiilinavetasta on vuonna 2015 valmistunut nykyajan vaatimukset täyttävä upea juhla- ja kokoustila. Lattiapinta-alaa Juhlanavetassa on yli 300 neliötä - tila tarjoaa tyylikkäät puitteet jopa 180 hengen tilaisuuksille. Tila on käytettävissä vuoden ympäri.

Juhlanavetassa kaikki vieraat mahtuvat yhteen avaraan tilaan, jossa on oma paikkansa myös tarjoilupöydälle sekä tanssilattialle ja orkesterille. Tila soveltuu monenlaisiin tilaisuuksiin hääjuhlista yritysten kokouspäiviin. Könnölän Matkailutila vuokraa myös lomamökkejä sekä perinteistä hämäläistä savusaunaa.

Yksinkertaisen tyylikästä ja toimivaa

Juhlanavetan sisustus on yksinkertaisen tyylikäs: valkoisen, harmaan ja ruskean sävyjä yhdistelevä. Pinnoissa on käytetty laadukkaita ja aikaa kestäviä materiaaleja. Tuolit, pöydät ja muut kalusteet ovat tummia, yhtenäinen kalustus on 156 hengelle. Tilaan on mahdollista luoda erilaisia tunnelmia monipuoliseksi suunnitellun valaistuksen avulla.

Tilan ikkunoista ja edessä olevalta terassilta aukeaa rauhallinen peltomaisema ja kaunis piha-alue. Aurinko paistaa terassille koko päivän. Tilan lähellä on reilun kokoinen parkkialue sekä erillinen määritelty paikka tupakoitsijoita varten. Lipputanko mahdollistaa liputuksen juhlasi kunniaksi.

Juhlanavetta on esteetön tila Koko tila on yhdessä tasossa eikä rappusia ole. Tarvittaessa aivan oven eteen pääsee autolla. Myös inva-wc kuuluu varusteluun.

Kevyt äänentoistolaitteisto, videotykki ja valkokangas sekä kaksi langatonta mikrofonia ja headset kuuluvat tilan vuokraan. Huolehdimme myös tilan loppusiivouksesta tietyin ehdoin.

Tarjoilut & anniskelu

Tilaisuutesi tarjoilut tulee tilata yhteistyökumppani pitopalveluiltamme Rengon Pitopalvelulta tai Nylanderin Pitopalvelulta. Mikäli tilaisuudessa ei tarjoilla asiakkaan omia alkoholijuomia, voimme valmistaa tarjoilut itse tilallamme. Juhlanavettaan voi tuoda omat alkoholijuomat tai vaihtoehtoisesti siellä voidaan anniskella tilan toimesta etukäteisilmoituksella. Tila on omistajan hakemuksesta hyväksytty anniskelualueeksi. Tilassa on hyvin varusteltu jakelukeittiö sekä baaritiski juomakaappeineen. Astiat kuuluvat tilan vuokraan.

Sijainti

Könnölään on helppo tulla monesta suuresta kaupungista: sijaintimme on miltei Helsingin, Tampereen, Turun ja Lahden keskipisteessä Hämeenlinnan Iittalassa. Helsingistä meille on 120 km, Tampereelta 70 km, Lahdesta 100 km ja Turusta 150 km. Hämeenlinnan keskustaan on 20 km ja Iittalaan 10 km. Julkisilla kulkuvälineillä lähin pysäkki on Iittalan juna-asema.

Olet lämpimästi tervetullut tutustumaan Juhlanavettaan ja kokemaan itse tilan ainutlaatuisen tunnelman! Ota rohkeasti yhteyttä ja sovi tapaaminen tai kysy lisätietoja.

Seisten:
240
Istuen:
180
Omat juomat:
Kyllä
Omat ruoat:
Ei
Hinnat alkaen
Hinta / hlö:
-
Päivävuokra
-
Hinta / tunti:
-
Myyntitakuu:
-
Osoite: Rimmiläntie 739, 14450 Rimmilä
  • Kapasiteetti seisten
    240
    Seisten
  • Kapasiteetti istuen
    180
    Istuen
  • Kapasiteetti luokkamuodossa
    -
    Luokka
  • Kapasiteetti teatterimuodossa
    -
    Teatteri
  • Kapasiteetti pyöreillä pöydillä
    -
    Banketti
  • Kapasiteetti suorakaidepöydällä
    -
    Suorakaide
  • Kapasiteetti U-muodossa
    -
    U-muoto
  • Tilan pinta-ala
    300 m2
    Pinta-ala

Lisätietoja:

Tilassa saa olla istuen maksimissaan 180 henkilöä.
Suuri yhtenäinen tila, jossa yhtenäiset kalusteet 156 hengelle.
14x6 hlö:n, 14x4 hlö:n ja 9x2 hlö:n pöydät.

Tarvittaessa lisätuoleja ja -pöytiä 30:lle.

Ruoka ja juoma
  • Pitopalvelu tilan kautta
  • Omat ruoat mahdolliset
  • Tilalla anniskelulupa
  • Omat juomat sallittu
  • Kokous- / Kahvitarjoilu
Tekniikka
  • Kevyt äänentoisto
  • Videotykki tai esitysnäyttö
  • Mikrofoni
  • TV
  • Pro äänilaitteisto
  • Videokonferenssivälineet
  • Pro valaistustekniikka
  • Pelikonsoli
  • CD / DVD -soitin
  • Tulostin
  • Wi-Fi
Tilaan kuuluu
  • Terassi
  • Sauna
  • Majoittumismahdollisuus
  • Esteetön tila
  • Kattotila
  • Uima-allas
  • Piha
  • Tanssilattia
  • Hansel-sopimus
  • Musiikki kovalla OK
Kalusto
  • Keittiö asiakkaan käytössä
  • Esiintymislava
  • Fläppi- / Valkotaulu
  • Diskopallo :)
  • Palju / poreallas
  • Astiasto
  • Piano
  • Pyyhkeet
  • Muistiinpanovälineet
Tapahtumatyypit
  • Juhlat
  • Häät
  • Saunailta
  • Illallinen / lounas
  • Kokous
  • Seminaari / konferenssi
  • Messut
  • Esitys / näytös
  • Virkistystilaisuus
  • Mökkireissu / retriitti
  • Elämys / aktiviteetti
  • Pikkujoulut
Aktiviteetit
  • Ulkoilu
  • Uinti
Tilatyypit
  • Juhlasali
  • Monitoimitila
  • Teollisuusrakennus
  • Maatila
  • Konferenssikeskus

Lisätietoa palveluista ja puitteista:

Sauna ja palju varattavissa erikseen savusaunalta tai mökeistämme. Pöytäliinojen ja kangasservettien vuokraus lisähinnasta.

Lisätietoa aktiviteeteista:

Varaa Juhlanavetan lisäksi savusauna ja kota yrityksen tilaisuuksiin, polttareihin, ystävien illanviettoon tai vaikka ulkomaalaisille vieraillesi. Vuokraamme myös siirrettävää kylpykärryä.

  • -
    Hinta / henkilö alk.
  • -
    Hinta / tunti alk.
  • -
    Päivävuokra alk.
  • -
    Myyntitakuu alk.
  • -
    Varausmaksu
  • -
    Siivousmaksu

Lisätietoa hinnoittelusta:

Hinta määritellään tilaisuuden keston ja haluttujen palvelujen perusteella. Pyydä rohkeasti tarjous. Hinnoitteluun vaikuttavat tilaisuuden luonne, kesto, väkimäärä ja mahdollinen alkoholitarjoilu.

Arvosteluja yhteensä: 2
Keskiarvo: 5,00

Loistavat puitteet juhlille, erityisesti Hääjuhliin sopiva paikka. Kaunis paikka jossa kaikki toimi loistavasti. Kaikki häävieraatkin kehuivat paikkaa kauniiksi ja lisäplussaa siitä, että on mahdollisuus myös yöpyä vierasmökeissä juhlien ajan. Tätä paikkaa voin suositella kaikille :)

18. elokuuta 2015 klo 13.03

Meidän häät vietettiin Könnölän juhlanavetassa kesäkuun alussa, kaikki toimi hienosti. Vieraita meillä oli 96, ja tälle porukalle tila riitti tosi hyvin, enemmänkin olisi juhlimaan mahtunut.

Meillä oli myös vihkiminen samassa tilassa, sekin sujui hyvin ja pitkää käytävää kävellessä tuli kirkkomainen fiilis :-) Tuolit käännettiin "alttaria" kohti ja takaisin pöytiin vihkimisen jälkeen.

Viiden hengen bändi mahtui hyvin etuosan kulmaan ja "tanssilattia" hyvin sen viereen.

Ruokailut otettiin Könnölän yhteistyökumppanilta ja pitopalvelu oli muutenkin hyvä. Tarjoilijat olivat hoitamassa ruokailuita kahviin asti.

Ainut miinuspuoli oli sää, perjantai ja sunnuntai tosi aurinkoisia ja lauantai pilvinen ja sateinen, eli ihanaa terassi ei voitu hyödyntää! Mutta Suomen kesäkuun alku on tietysti aina tosi epävarma säiden suhteen :)

Tila oli hieno ja kun vielä pystyi yhdistämään majoituksen siihen (meillä oli 5 mökkiä käytössä meille ja osalle vieraista), niin aivan sitä mitä halusimme!

24. heinäkuuta 2015 klo 11.00
Kyselyt ja varaukset
Valitse päivämäärä
toukokuu 2025
ma
ti
ke
to
pe
la
su
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
Varaustilanne kyselyn kautta
Lähettämällä kyselyn hyväksyt
käyttöehdot (10.6.2024) ja
tietosuojalausekkeen (17.2.2021).
  • Saat vastauksen nopeasti sähköpostiisi

    Kohde vastaa tyypillisesti työpäivän aikana

  • Vahvista varaus tai jatka keskustelua

    Neuvottele yksityiskohdat kohteen kanssa

  • Et maksa välityspalkkiota tai lisähintaa

    Sovi maksusta suoraan kohteen kanssa

Annamari Könnölä
Könnölän Matkailutila

Venuu.fi - Suomen suosituin tapahtumatilojen varauspalvelu

Venuusta varaat helposti uniikit tilat yritys- ja yksityistilaisuuksiin kuten juhliin, kokouksiin, illallisiin, lounas- ja aamiaistilaisuuksiin, saunailtoihin, kesäjuhliin sekä pikkujouluihin. Parhaat juhlatilat valmistujaisiin, karonkkaan, syntymäpäiviin ja häihin. Katso kuvat, lue kokemuksia ja löydä parhaat hinnat. Varaus on aina 100% ilmaista!

Haluatko saada parhaat vinkit ja ideat tapahtumiin?

Tilaa uutiskirje!
×