Käpylän ihanan puutaloalueen puistot ja puutarhat luovat rauhallisen tunnelman keskelle kiireistä pääkaupunkiseutua. Kokous- ja tapahtumatilojen lisäksi Finlandia Park Hotel Helsingistä löytyy moderni wellness-osasto ja kolme erikokoista saunaa.
Tilaussaunat on nimetty aikanaan suositun tv-sarja Hyvien Herrojen hengen mukaisesti Paukuksi, Tyyneksi ja Tolloksi.
Tollo on saunoistamme pienin. Sauna- sekä oleskelutiloihin mahtuu neljän henkilön porukka ja saunan voi vuokrata erilaisiin yksityistilaisuuksiin.
Saunan yhteiskäytössä on reilunkokoinen uima-allas. Saunalla on oma peseytymistilansa, wc ja yksilöllisesti sisustettu pukuhuone.
- Saunavuoro alkaen 59 € / 2 h (sis. 4 henkilöä). Lisätunnit mahdollisia lisämaksusta. Hinnat sis. alv. Tarkempi hinta selviää lopullisen tarjouspyynnön mukaan.
Saunan hintaan sisältyy pyyhkeet ja peseytymistarvikkeet. Saunoilla on hiustenkuivaimet ja myös uima-asuja on saatavilla. Saunaosastolla on A-oikeudet ja saunoille voi tilata etukäteen pientä purtavaa.