Tila vuokrataan 1/2 päiväksi tai koko päiväksi.
Annamme tarkan tarjouksen tilavuokrasta aina tapahtumakohtaisesti, sillä hintaan vaikuttaa tilan käyttöaste sekä tapahtuman luonne.
Siivousmaksu tilaisuuden luonteesta riippuen 200-350€.
Kaikki alustavat varaukset ovat peruutettavissa kuluitta siihen saakka kun asiakas on päässyt tutustumaan tilaan ja vahvistaa varauksen. Varauksen vahvistuksen jälkeen peruutus on maksuton 3 kk ennen tilaisuutta.
Would you like more information or a customized offer?
Tila on 460m² + 90m² oma ja yksityinen terassi.
Tilasta löytyy dj/ääni- tai valoteknikon-tiski.
Tilassa myös inva-wc.
We had an amazing experience hosting our event in this venue. The owner was very helpful, and the venue is very beautiful with lots of practical and modern-looking space. We will for sure consider this place for our upcoming events.
Tila oli tarkoitukseemme erittäin sopiva ja käyttökelpoinen/käytännöllinen, mutta samalla viihtyisä. Kokonsa puolesta tällaisia tiloja, jonne mahtuu yli 120 vierasta, on aika vähän tarjolla. Kehitysideat ovat pieniä, mutta helpottaisivat tilaisuuden järjestämistä entisestään: voisi olla jotain isoja tarjoiluastioita talon puolesta saatavilla. Iso hanallinen juomavesiastia olisi myös hyvä (vaikkakin vesihana tilasta kyllä löytyy). Ja lisäksi sähköpistorasioita oli aika vähän, jolloin valojen ja muiden sähköä tarvitsevien laitteiden sijoittelu on haastavampaa. Terassille kaipaisi vähän jotain valoja pimeään iltaan. Järjestelyt sujuivat oikein hienosti ja joustavalla meiningillä - joten kiitos henkilökunnalle.
Upea tila ja kaikki sujui ilman mitään ongelmaa. Vietimme häitä ja emme voisi olla tyytyväisempiä! Kiitos Sannalle erinomaisesta asiakaspalvelusta.
Are you interested in Yellow Corner Studio | Vallila?