Elämys: WeChef Ranskalainen Kokkikoulu

Pursimiehenkatu 26 C huoneisto 5030.1, 00150 Helsinki
 
Helsingin Punavuoressa sijaitseva WeChef on kokkikoulu, jonka opetus pohjautuu vahvasti klassisen ranskalaisen keittiön tekniikoihin. Kokkikurssien lisäksi tarjoamme laajan kattauksen erilaisia palveluita, joita kaikkia yhdistää rakkaus hyvään ruokaan. Sen lisäksi että opetamme sinut valmistamaan hollandaisen silmät sidottuina, järjestäme yrityksesi tiimipäivän, viidenkymmenen hengen kickoffin tai toiveidesi mukaan laaditun viininmaistelukurssin.

Tarjoamme 8-30 hengen ryhmille erisisältöisiä kokkikursseja. Opetuksesta vastaa keittiömestarimme Jenni Tuominen. Ainoana suomalaisena Pariisin Le Cordon Bleussa Grand Diplôme -opinnot suorittanut Jenni on toiminut usean ravintolan ravintolapäällikkönä ja keittiömestarina. Hän myös vastasi Suomen EU-puheenjohtajakauden 2019 kaikista virallisista tarjoiluista Brysselissä.

Meille on mahdollista tuoda omat alkoholijuomat, joista annamme mielellämme suositukset asiakkaan toiveet ja budjetin huomioiden. Yritysasiakkaat voivat tilata Alkon yrityspalvelusta juomat suoraan toimituksella. Yksityisasiakkaat voivat tuoda juomansa mukanaan tai toimittaa ne meille etukäteen, jolloin saamme ne oikeaan tarjoilulämpötilaan. Emme laskuta viinisuosituksista, juomien säilytyksestä tai tarjoilusta erikseen. Käytössänne on siis Alkon valikoimat Alkon hinnoilla.

Kurssiemme vaikeustaso on sovitettavissa osallistujien osaamisen ja innostuneisuuden mukaisiksi. Järjestämme myös lapsille sopivia kursseja.

Mikäli et löytänyt näistä kursseista juuri tilaisuuteesi sopivaa, niin mielellämme laadimme teille oman opetuskokonaisuuden. Vaihtoehtoisesti voimme yhdistellä olemassa olevia menuja. Kysy lisää!
Standing:
50
Seated:
30
Own alcohol:
Yes
Own food:
No
Prices from
Price / person:
120 €
Rent per day
-
Price / hour:
-
Minimum spend:
-
Address: Pursimiehenkatu 26 C huoneisto 5030.1, 00150 Helsinki
  • Capacity standing
    50
    Standing
  • Capacity seated
    30
    Seated
  • Capacity in classroom style
    30
    Classroom
  • Capacity in theater formation
    -
    Theater
  • Capacity with banquet tables
    -
    Banquet
  • Capacity with conference tables
    24
    Conference
  • Capacity in U shape
    -
    U shape
  • Floor area
    150 m2
    Floor area
Food and drinks
  • Food from venue
  • Own food allowed
  • Alcohol from venue
  • Own alcohol allowed
  • Meeting catering
Technology
  • Sound system
  • Projector or similar
  • Microphone
  • TV / Screen
  • Professional sound system
  • Video conferencing equipment
  • Professional lighting system
  • Game console
  • CD / DVD player
  • Printer
  • Wi-Fi
In the venue
  • Terrace
  • Sauna
  • Accommodation
  • Wheelchair accessible
  • Penthouse
  • Swimming pool
  • Garden
  • Dance floor
  • Framework agreement with the State Trading Centre
  • Loud music OK
Equipment
  • Kitchen for customer
  • Stage
  • Whiteboard / Flip chart
  • Disco ball :)
  • Hot tub / Jacuzzi
  • Dinnerware
  • Piano
  • Towels
  • Note-taking material
Event types
  • Party
  • Wedding
  • Spa / Wellness / Sauna
  • Dinner / Lunch
  • Meeting
  • Conference / Seminar
  • Fair / Exhibition
  • Performance / Show
  • Recreation
  • Cabin trip / Retreat
  • Experience / Activity
  • Christmas Party
Activities
  • Cooking / Cocktail lessons
Venue type
  • Experience / Activity

Additional information about activities:

Mysteeriboksi-kilpailu:
Kokkikilpailut ovat kaikille televisiosta tuttuja, ja tarjoamme asiakkaillemme mahdollisuuden kokea kilpailun jännitys oman ryhmän kesken. Kilpailut suunnittelemme aina asiakkaan toiveita kuunnellen, eli ne voivat olla hyvinkin leikkimielisiä tai äärettömän kilpailuhenkisiä. Suosituin kilpailumme on ollut “Mysteeriboksi”, jossa joukkueet valmistavat yllätysraaka-aineista kilpailuannoksensa. Kilpailun päätteeksi keittiömestarimme valmistaa osallistujille samoista raaka-aineista juhla-aterian. Kokkikilpailu soveltuu niin yritysten tiimitilaisuuksiin kuin polttareiden tai syntymäpäivien ohjelmanumeroksi.

  • 120 €
    Price / person fr.
  • -
    Price / hour fr.
  • -
    Daily rent fr.
  • -
    Minimum spend fr.
  • -
    Reservation fee
  • -
    Cleaning fee

Additional information:

Kurssit räätälöidään aina asiakkaan toiveiden mukaan. Lopullinen hinta riippuu tapahtuman ajankohdasta, osallistujamäärästä sekä valitusta opetuskokonaisuudesta.

Additional information about cancellation policy:

Laadimme aina tarjouksen tapahtumasta, jossa on määritelty peruutusehdot selkeästi.

No reviews yet.

Contact the venue
Select event date
February 2025
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Availability unknown
By sending an inquiry, you agree to our
Terms and Conditions (2024-10-06) and
Privacy Policy (2021-02-17).
  • Receive a quick response via email

    Venue responds typically within a workday

  • Confirm booking or continue discussion

    Negotiate details directly with the venue

  • Venuu doesn’t charge you any fees

    Pay directly to the venue – no added costs

Kusti Miettinen
WeChef / Savvy Chic Oy

Venuu.fi - Biggest venue booking service in Finland

Book unique spaces for corporate and private events including parties, meetings, dinners, lunch and breakfast events as well as summer & christmas parties. Find the best party venues for graduations and birthdays. View images and find best prices. Booking is always 100% free!

×