Original Sokos Hotel Tripla on kasvanut yhdeksi Suomen merkittävimmistä tapahtumahotelleista. Pasilan maamerkkinä se on helppo kohde kutsua vieraita, ja paikalle on vaivatonta saapua julkisilla kulkuvälineillä niin eri puolilta Suomea kuin maailmaltakin.
Original Sokos Hotel Triplan 6. kerroksessa sijaitseva Tilausravintola Böle on tyylikäs ja avara juhla- sekä illallistila, jonka valoisa ja esteetön ympäristö tarjoaa erinomaiset puitteet monenlaisille tapahtumille. Hillityn elegantti sisustus sekä ikkunoista avautuvat näkymät kohti Helsingin keskustaa luovat juhlavan ja miellyttävän ilmapiirin.
Tilaan mahtuu istuvissa juhla- ja illallistilaisuuksissa jopa 280 vierasta, ja cocktail-tilaisuuksissa kapasiteetti on jopa 700 henkeä. Tila soveltuu hyvin myös ohjelmallisiin tapahtumiin, sillä sinne on mahdollista vuokrata esiintymislava.
Jos Böleen yhdistää 5. kerroksen Fredriksberg-tapahtumatilan, kokonaiskapasiteetti kasvaa vaikuttavaan 1 700 henkilöön – täydellinen ratkaisu suuriin tapahtumiin ja juhliin.
Tilausravintola Bölessä on lisäksi erillinen, noin 30 hengen kabinetti, joka tarjoaa rauhallisen vaihtoehdon pienempiin juhliin, kokouksiin tai tilaisuuden yksityisempiin osuuksiin.