Elämys: Wine in the Woods

Salmentie 100, Vihti
12
seated
12
standing
own food allowed
own alcohol not allowed
Ryhmille tilauksesta toteuttettava Wine in the woods -private on matka maailmaan, jossa viinit ja metsä kohtaavat aivan uudella tavalla. Asiantuntevat oppaamme johdattavat sinut matkalle uudenlaiseen makujen ja tuoksujen maailmaan keskelle metsää pystytettyyn viinibaarimme. Lyhyellä kävelymatkalla virittäydemme kokemaan metsän kaikkien aistien kautta. Tämän jälkeen astumme sisään metsän ravintolasaliin, joka elää ympäristönsä kanssa ja tarjoaa joka kerta erilaisen elämyksen. Siellä oppaamme johdattaa sinut maisteluelämykseen, jossa viinien ja metsän maut, tuoksut ja tarinat kohtaavat toisensa.

Ruuan ja viinin liitto on tuttu kaikille heille, jotka haluavat nauttia elämästä. Halusin tutkia teemaa syvemmin ja yhdistää kaksi itselleni tärkeää asiaa, luonnon ja viinin yhdeksi kokonaisuudeksi. Voisiko siitä syntyä jotain osiaan suurempaa? Luonto on sisällä jokaisen viinin maussa; maaperä ja kaikki sen mineraalit, joihin köynnös juurensa kasvattaa ovat läsnä sen maussa. Sen vivahteista erottuvat paikallinen ilmasto, viljelyvuoden sää, auringonpaisteet, helteet, sateet ja tynnyrissä käytetty puu. Ehkä juuri siksi viinit ovat aina herättäneet minussa voimakkaita mielikuvia.

Maku ja tuoksu saattavat viedä minut mielessäni keskelle metsää, tietynlaiseen paikkaan: kuusten katveeseen, paahteiselle kalliolle tai koivun verheän lehvästön alle. Se on kiehtovaa ja haluan antaa muillekin mahdollisuuden kokea sama - ja hieman enemmän. Olemme valinneet jokaiseen Wine in the Woods -tastingelämykseen erityisen paikan metsässä ja niille viisi eri tavoin luontoon kytkeytyvää viiniä. Ne pääsevät näin takaisin kotiin luontoon, jossa kaikki on yhtä, mutta tarkan kontrollin sijaan läsnä onkin jatkuva muutos. Luonto menee minne se haluaa, aivan kuten alkuperäisin menetelmin tuotetut viinitkin. Kahta samanlaista kokemusta ei voi Wine in the Woodsissa olla. En malta odottaa, millaisen kokemuksen pystymme tarjoamaan sinulle. Tervetuloa!

-Antti Huttunen

Pricing

-
Daily rent fr.
-
Price / hour fr.
592 €
Minimum spend fr.
148 €
Price / person fr.

Would you like more information or a customized offer?

Capacity

Capacity standing
12
Standing
Capacity seated
12
Seated
Capacity in classroom style
-
Classroom
Capacity in theater formation
-
Theater
Capacity with banquet tables
-
Banquet
Capacity with conference tables
-
Conference
Capacity in U shape
-
U shape
Floor area
-
Floor area

Location

Salmentie 100, 03300 Vihti

Services and facilities

Food and drinks

  • Food from venue
  • Own food allowed
  • Alcohol from venue

Equipment

  • Dinnerware

Event types

  • Party
  • Wedding
  • Spa / Wellness / Sauna
  • Dinner / Lunch
  • Meeting
  • Conference / Seminar
  • Fair / Exhibition
  • Performance / Show
  • Recreation
  • Cabin trip / Retreat
  • Experience / Activity
  • Christmas Party

Venue type

  • Experience / Activity

Reviews

No reviews yet.

Are you interested in Elämys: Wine in the Woods?

Contact the venue
Select event date
July 2025
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Availability unknown
By sending an inquiry, you agree to our
Terms and Conditions (2024-10-06) and
Privacy Policy (2021-02-17).
  • Receive a quick response via email

    Venue responds typically within a workday

  • Confirm booking or continue discussion

    Negotiate details directly with the venue

  • Venuu doesn’t charge you any fees

    Pay directly to the venue – no added costs

Sales
Jotuca Oy
Over 100,000 events organised
Biggest selection in Finland
Best price, no service fees
×