Chihuahua Julep - salaperäinen cocktail-baari Erottajalla
Peilaavien ikkunoiden takaa löytyy viihtyisä cocktail baari- sisään pääsee ainoastaan ovikelloa soittamalla. Astuessaan ovesta vieraat löytävät itsensä uniikista tilasta, jossa on tunnelmallinen sisustus ja musiikki.
Pre Christmas set kaksi cocktailia 39€+ juustot 16,50,€ /hlö
Sisältää Suosituimman klassikkomme Noche de Rabanos Cocktailin, jossa mezcalia, karpaloa ja valkosuklaata.Sekä X-Mas Flip Cocktailin, jota tarjoilemme asiakkaiden toiveesta aina ennen joulua. Se sisältää ruisviskiä, piparkakkumausteita, keltuaista ja X-porter olutta.
Tähän on mahdollista lisätä jaettavat juustolautaset, joissa Manchegoa & oliiveja, Brandypähkinäjuustoa ja siirappipähkinöitä sekä Peltolan Blue juustoa kirsikkahillolla.
Suosittelemme varaamaan aikaa 1h 15min-1h 30min nauttimiseen.
Sisältä löytyvät istumapaikat 4–22 hengelle ja jokainen vieras pääsee nauttimaan henkilökohtaisesta palvelusta pöytiintarjoilun muodossa. Varaus mahdollinen ti-to klo 16-19, perjantaisin ja lauantaisin klo 16-18 Sunnuntaisin ja maanantaisin yksityistilaisuudet mahdollisia.
Chihuahua Julep on puhelin- ja älylaitteiden vapaa alue myös yksityistilaisuuksissa. Myös valokuvaus sisätiloissa on kielletty, mikä luo ainutlaatuisen mahdollisuuden keskittyä hetkeen ja seurustella aidosti. Puhelimet ja älykellot lukitaan ovella Yondr pussukoihin vierailun ajaksi. Pussukat saa pitää itsellään ja ne avataan ulko-ovella lähtiessä. Lähimaksua ei ole käytössä.
Baari on ihanteellinen paikka järjestää tapaaminen tai poikkeava palaveri, jossa kaikki ovat täysin läsnä. Täällä unohtuu digitaalinen häly ja keskittyminen on helppoa - tarvittaessa jokaiselle osallistujalle löytyy kynää ja paperia. Sisutus on Speak Easy tyylinen. Täydellinen paikka " ei puhelimia" juhliin.
-Varaus mahdollinen ti-pe klo 16-19, lauantaisin klo 16-18 Sunnuntaisin ja maanantaisin yksityistilaisuudet mahdollisia.