Anitta Iso A Ahonen tunnetaan suomalaisena standupkoomikkona, jonka lavaesiintymiset ovat suorapuheisia ja rohkeita. Hänellä on takanaan yli 2700 keikkaa, mikä näkyy vahvana varmuutena ja tilannetajuna lavalla. Hänestä puhutaan myös Tammelan Rivo-Riittana, ja esiintyjänä hänet yhdistetään usein rosoiseen ja energiseen tyyliin. Kokonaisuus rakentuu napakasta huumorista ja vahvasta yleisösuhteesta.
Etä A on siistitty ja virtuaalinen versio Iso A:sta, joka toimii etänä erilaisissa ympäristöissä. Esitys voidaan toteuttaa Teamsissa, Zoomissa tai striimattuna, ja se mukautuu tilanteeseen myös luovilla tavoilla kuten ikkunan takaa esiintyen. Sisältö suunnitellaan yhteisölle sopivaksi, vaikka ote pysyykin tunnistettavan terävänä. Näin huumori saadaan toimimaan myös etätilaisuuksissa ilman fyysistä lavaa.
Iso A esiintyy monenlaisissa tilaisuuksissa, kuten yritystapahtumissa, seminaareissa, pikkujouluissa ja tyhy-päivissä. Roastit ja puheenvuorot rakentuvat voimakkaasta komiikasta, jossa yleisö joutuu usein naurun keskelle yllättävilläkin tavoilla. Esitykset on suunnattu tilanteisiin, joissa halutaan rikkoa jäykkyyttä ja nostaa tunnelma nopeasti ylös. Kokonaisuus toimii sekä rennossa juhlassa että virallisemmassa ympäristössä.