Paattisten Mökki | Huvila

Väärässuontie 80, Turku
20
sittande
40
stående
egen mat tillåten
egen dryck tillåten
Paattisten mökki sijaitsee kauniissa Paattisten maaseutumiljöössä Turussa ja tarjoaa täydelliset puitteet yksityis- ja yritystilaisuuksille.

Tämä tavanomaista paremmin varusteltu mökki on loistava valinta esimerkiksi yrityksen pikkujouluille, virkistyspäiville, perhejuhliin tai rentoutumiseen, ystäväporukan syntymäpäiville ja polttareille.

Paikasta löytyy paljon tehtävää, esimerkiksi erilaisia pihapelejä ja metsä aivan vieressä.
Lapsille löytyy myös paljon hauskaa tekemistä isosta pihasta, josta löytyy mm. trampoliini ja kesäisin käytössä on myös hauska ullakkotila.

Mökissä on kaikki tarvittava mukavuuteen ja rentoutumiseen. Juokseva vesi, lämmitys ja tilava yli 5000m2 piha luovat miellyttävät olosuhteet niin ulkona kuin sisällä. Iso terassi ja ulkoalue tarjoavat mahdollisuuden nauttia kauniista metsämaisemista ja viettää aikaa yhdessä.

Sauna on yksi mökin kruununjalokivistä, ja sen lauteista pystyy nauttimaan yhtä aikaa 6–10 henkilöä. Saunassa on suuri ikkuna, josta avautuu upea näkymä ympäröivään metsään. Mökin yhteydessä on myös luksuspalju, joka lämpiää napista painamalla ja säilyttää halutun lämpötilan ilman vaivannäköä puiden sytyttelyssä.

Tilasta löytyy myös televisio ja karaokelaitteet ja oma rauha takaa, että naapurit eivät häiriinny pienestä metelistä.


Lähin ruokakauppa, Sale on 2,6km päässä ja Turun keskusta n. 20km päässä.

Paattisten mökki yhdistää maaseudun rauhallisuuden ja modernin mukavuuden, mikä tekee siitä ihanteellisen paikan luoda unohtumattomia muistoja ja viettää aikaa ystävien, perheen tai työkavereiden kanssa.

Makuutilat: 2kpl 2 hengen parisänkyä, toinen makuuhuoneessa ja toinen olohuoneen nurkassa.
Isossa ja mukavassa viiden hengen sohvassa voi myös yöpyä ja lisävuoteita on saatavilla.
Kesällä voivat seikkailunhaluisimmat nukkua vaikka ulkona riippumatossa tai teltassa.

Prissättning

Lokalhyra(8 st.)

från 150 €

Halvdag

Heldag

Helg

Längre bokningar

Tilläggsuppgifter om prissättning

Tilaisuudet hinnoitellaan tapahtumakohtaisesti – ota siis yhteyttä ja kerro lisää juuri teidän tarpeista niin saat paluupostina teille räätälöidyn tarjouksen!

Tilläggsuppgifter om avbokning

Varausmaksu 300e palautetaan asiakkaalle lopputarkastuksen jälkeen.
Siivousmaksu 150e tai enemmän toteutuneiden kulujen mukaan.
Mikäli tila palautetaan samassa tilassa kuin se oli ennen vuokrausta, siivousmaksua ei peritä.

Vill du ha mer information eller en offert?

Kapacitet

Kapacitet stående
40
Stående
Kapacitet sittande
20
Sittande
Kapacitet i klassrumsformat
-
Klassrum
Kapacitet i teaterform
-
Teater
Kapacitet med bankettbord
-
Bankett
Kapacitet med konferensbord
-
Styrelse
Kapacitet i U-form
-
U-form
Lokalens golvyta
100 m2
Golvyta

Istumapaikkoja sisällä: 12
Istumapaikkoja sisällä ruokapöydässä: 6
Istumapaikkoja ulkona kesäisin: 20 (sovittaessa myös enemmän)
5000 m2 piha takaa, että ulkona tila ei lopu kesken
Nukkumapaikkoja 4 hlö:lle ja lisävuoteita saatavilla

Tila soveltuu hyvin 5-10 hengen tilaisuuksiin sisätiloissa ja ulkotiloissa kesäisin isommallekin porukalle.

Kaksi parisänkyä yöpymismahdollisuutta varten ja lisävuoteita saatavilla.

Plats

Väärässuontie 80, 21330 Turku

Tjänster och faciliteter

Mat och dryck

  • Egen mat tillåten
  • Egen dryck tillåten
  • Fika

Teknik

  • Ljudsystem
  • Mikrofon
  • TV
  • Wi-Fi

I lokalen

  • Terrass
  • Bastu
  • Övernattningsmöjlighet
  • Trädgård
  • Högljudd musik OK

Utrustning

  • Bubbelpool / Jacuzzi
  • Servis
  • Kök i kundens bruk

Evenemang

  • Fest
  • Bröllop
  • Spa / relax / bastu
  • Middag / Lunch
  • Möte
  • Konferens
  • Mässa / Utställning
  • Föreställning / show
  • Rekreation
  • Stuga / boende
  • Upplevelse / aktivitet
  • Julbord / Julfest

Lokal

  • Bastu
  • Herrgård / Villa
  • Loge / Lada
  • Terrass / Gårdsplan
  • Stuga

Aktiviteter

  • Utomhusaktiviteter
Tilläggsuppgifter om aktiviteter

Mökissä on iso piha ja paljon erilaisia pihapelejä, mm. mölkky, petang, tikanheitto, frisbeegolf, lapsille trampoliini ja paljon muuta. Karaokelaitteetkin löytyvät ja sadepäivän yllättäessä myös televisio. Naapureita ei ole välittömässä läheisyydessä, iso piha ja metsä vieressä mahdollistavat paljon erilaisia aktiviteetteja joissa vain mielikuvitus on rajana.

Recensioner

Recensioner sammanlagt: 1, Medelvärde: 5.00
2025-06-24

Täydellinen kohde ystäväporukalle juhannuksen viettoon! Pihan fasiliteetit, pelit, allas ja grilli palvelivat tarpeitamme ylittäen odotukset. Plussaa siitä, että ulkona pystyi soittaa musiikkia myöhäänkin – karaokemikit olivat mahtava lisä. Majoituksen tunnelmallinen ullakko pelasti sateen sattuessa ja yöpaikat olivat luvatunlaiset sekä toimivat 13 hengelle hyvin. Nautimme tilavasta saunasta ja isosta terassista, jolla pystyimme hyvin ruokailla yhdessä.
Omistaja oli erittäin avulias ja vastasi nopeasti kaikkiin viesteihin. Vierailisimme ehdottomasti uudelleenkin Paattisisten upeassa miljöössä!

Är du intresserad av Paattisten Mökki | Huvila?

Kontakta lokalen
Välj datum
juni 2025
mån
tis
ons
tor
fre
lör
sön
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Tillgänglighet via förfrågan
Genom att skicka en förfrågan så accepterar du villkoren i
Användaravtalet (2024-10-06) och
Integritetspolicyn (2021-02-17).
  • Få svar snabbt i din mailkorg

    Lokalen svarar vanligen inom en arbetsdag

  • Bekräfta bokningen eller fortsätt diskussionen

    Diskutera detaljerna direkt med lokalen

  • Venuu är en gratis tjänst

    Betala direkt till lokalen utan extra avgifter

Bokningen
Angkor Day Spa
Över 100 000 anordnade event
Störst utbud i Finland
Bäst pris, inga avgifter
×