Tervetuloa Luontokeskus Haltiaan! Täällä sinua ympäröivät Nuuksion ja Nuuksion Pitkäjärven upeat maisemat ja erinomaiset retkeilymaastot. Haltian rakennus itsessään ja sen tilat tarjoavat kävijälle aidon ja unohtumattoman elämyksen luonnon keskellä.
Kokouksien, seminaarien ja näyttelyiden lisäksi Haltiasta löytyy 230 m2 ravintolasali ja 150 m2 katettu terassi, jolta on upea järvinäköala Nuuksion Pitkäjärvelle.
Ravintolasali sopii parhaiten 150 henkilölle ja terassilta löytyy paikat 72 henkilölle. Tila on myös mahdollista jakaa erillisiksi, pienemmiksi kokoustiloiksi.
Ravintolan välittömästä läheisyydestä löytyy lisäksi ravintolakabinetit Päivölä ja Boassu, joita myös voi varata yksityiskäyttöön. Kabinetit sopii myös erinomaisesti ryhmätyöskentelytiloiksi.