De Andres Gallery

Runiberginkatu 42, Helsinki
30
sittande
40
stående
egen mat tillåten
egen dryck tillåten
Tunnelmallinen ja ainutlaatuinen salonki-galleria Helsingin keskustassa, jossa yhdistyvät taide, antiikkikalusteet ja huolella suunniteltu sisustus. Tila huokuu vanhan eurooppalaisen salongin henkeä ja tarjoaa inspiroivan ympäristön erilaisille intiimeille tapahtumille. Meillä jokainen tilaisuus näyttää erilaiselta – eri tyyliset tuolit, lasit, maalaukset ja sisustuselementit luovat aina oman, persoonallisen kokonaisuuden.

Tila sopii erinomaisesti:
• syntymäpäiviin ja pieniin juhliin
• yritysten pienimuotoisiin tilaisuuksiin ja tiimi-iltoihin
• luentoihin, koulutuksiin ja esityksiin
• intiimeihin konsertteihin ja esiintymisiin
• taide-esittelyihin ja näyttelyihin
• valokuvauksiin – tilassa on kaunis luonnonvalo, suuret ikkunat ja visuaalisesti rikas sisustus

Tilassa on käytettävissä projektori sekä siirrettävä televisio esityksiä varten. Lisäksi käytössä on pieni keittiö (jääkaappi, kahvikone, vedenkeitin), joka mahdollistaa tarjoilujen järjestämisen. Tilaa voidaan muokata joustavasti eri tarpeisiin, ja autamme tarvittaessa myös tapahtuman ideoinnissa ja toteutuksessa.

Sijainti Helsingin keskustassa takaa erinomaiset kulkuyhteydet – paikalle on helppo saapua julkisilla (raitiovaunut ja bussit). Maksimikapasiteetti noin 40 henkilöä.

Tillgänglighet

Tillgängligt för evenemang

Måndag:08:00 - 22:00
Tisdag:08:00 - 22:00
Onsdag:08:00 - 22:00
Torsdag:08:00 - 22:00
Fredag:08:00 - 22:00
Lördag:08:00 - 22:00
Söndag:08:00 - 22:00

Tila on varattavissa joustavasti klo 8–22. Varausajat sovitaan aina erikseen asiakkaan tarpeiden mukaan. Olemme aikataulujen suhteen joustavia, ja myös muut kellonajat ovat mahdollisia sopimuksen mukaan. Hinta voi vaihdella ajankohdan, viikonpäivän ja varauksen keston mukaan.

Prissättning

-
Dagshyra fr.
100 €
Pris / timme fr.
-
Försäljningsgaranti fr.
-
Pris / person fr.

Vill du ha mer information eller en offert?

Kapacitet

Kapacitet stående
40
Stående
Kapacitet sittande
30
Sittande
Kapacitet i klassrumsformat
-
Klassrum
Kapacitet i teaterform
30
Teater
Kapacitet med bankettbord
-
Bankett
Kapacitet med konferensbord
-
Styrelse
Kapacitet i U-form
-
U-form
Lokalens golvyta
-
Golvyta

Plats

Runiberginkatu 42, 00260 Helsinki

Tjänster och faciliteter

Mat och dryck

  • Egen mat tillåten
  • Egen dryck tillåten
  • Mat via lokalen
  • Fika

Teknik

  • Ljudsystem
  • Projektor el.dyl.
  • Mikrofon
  • Wi-Fi
  • Printer
  • TV

I lokalen

  • Högljudd musik OK

Utrustning

  • Kök i kundens bruk
  • Piano
  • Servis

Evenemang

  • Fest
  • Bröllop
  • Spa / relax / bastu
  • Middag / Lunch
  • Möte
  • Konferens
  • Mässa / Utställning
  • Föreställning / show
  • Rekreation
  • Stuga / boende
  • Upplevelse / aktivitet
  • Julbord / Julfest

Lokal

  • Bankettsal
  • Anpassningsbar lokal
  • Mötesrum
  • Lounge
  • Chambre séparée
  • Studio
  • Konserthall / Teater
  • Galleri / Museum
  • Aktivitetslokal

Organiserat här

Yrityksen kokous taiteen keskellä

Yrityksen kokous taiteen keskellä

Eräänä aamuna De Andres Gallery muuttui kahdeksi tunniksi pienen yrityksen omaksi kokoustilaksi.

Kymmenen hengen ryhmää varten rakensimme galleriaan pitkän yhteisen pöydän, ja koko tila varattiin yksityisesti heidän käyttöönsä. Aamiainen tilattiin läheisestä Green Hipposta, ja me huolehdimme kahvista, teestä, vedestä sekä tarvittavista astioista.

Kokousta varten käytössä olivat myös projektori ja kaiuttimet – kaikki tarvittava oli valmiina, jotta ryhmä pystyi keskittymään itse tapaamiseen.

Saimme asiakkaalta ihanaa palautetta erityisesti tilan tunnelmasta. Kokous taiteen, vaihtuvan näyttelyn sekä vintage- ja designhuonekalujen keskellä tuntui aivan erilaiselta kuin tavallisessa neuvotteluhuoneessa. Rento ja inspiroiva ympäristö loi luontevan tunnelman keskustelulle ja yhdessä työskentelylle.

Esimerkkipaketti:
2 tunnin yksityinen aamukokous galleriassa alkaen 200 €
Projektorin ja kaiuttimien käyttö sekä kahvi, tee, vesi ja tarvittavat astiat sisältyvät hintaan. Aamiainen voidaan järjestää erikseen.

De Andres Gallery sopii silloin, kun etsit kokoukselle rauhallista ja toimivaa tilaa – mutta haluat ympärillesi myös kauneutta, taidetta ja hieman inspiraatiota.

Ylioppilasjuhlat taiteen keskellä

Voisiko ylioppilasjuhlia viettää hieman tavallisesta poikkeavassa ympäristössä? De Andres Gallery muuttui eräänä keväisenä päivänä kauniiksi ja tunnelmalliseksi juhlatilaksi, jossa taide, design ja yhdessäolo kohtasivat.

Juhlia varten suunnittelimme tilan kalustuksen uudelleen ja järjestimme pieniä pöytäryhmiä, joiden ympärillä vieraat saattoivat istua, seurustella ja liikkua vapaasti. Halusimme luoda viihtyisän ja rennon ympäristön, jossa kaikilla olisi mukava olla.

Asiakkaat huolehtivat itse cateringista ja tarjoiluista. Juomat tuotiin jo edellisenä päivänä viilenemään gallerian suureen jääkaappiin, joten juhlapäivänä kaikki oli valmiina vieraita varten. Käytössä oli myös pieni keittiö ja tarvittavat astiat.

Saimme asiakkailta ihanaa palautetta erityisesti tilan tunnelmasta. Vaihtuva taidenäyttely, kauniit vintage- ja designhuonekalut sekä persoonallinen ympäristö tekivät juhlista erityiset. Gallerian lämmin ja hieman tavallisesta poikkeava ilmapiiri sai paljon kiitosta.

Luovuutta taiteen keskellä – workshop galleriassa

Miltä kuulostaisi luova hetki taiteen ja kauniiden designhuonekalujen ympäröimänä?

De Andres Galleryssa on järjestetty erilaisia luovia työpajoja – muun muassa maalausworkshop ja korujen valmistukseen keskittynyt työpaja, jossa osallistujat pääsivät suunnittelemaan ja tekemään omat rintakorunsa.

Gallerian suuret ikkunat ja runsas luonnonvalo luovat erinomaiset puitteet luovalle tekemiselle. Vaihtuvat taidenäyttelyt sekä kauniit vintage- ja designhuonekalut tuovat ympäristöön inspiraatiota ja persoonallista tunnelmaa.

Työpajoja varten tila voidaan järjestää eri tavoin osallistujamäärän ja tekemisen mukaan. Käytössä on esimerkiksi kaksi erillistä pöytää, joista toisen ääreen mahtuu kahdeksan ja toisen ääreen kuusi henkilöä. Näin työskentelytilaa löytyy mukavasti jopa 14 osallistujalle.

Parin tunnin workshop tarjoaa mahdollisuuden irrottautua arjesta, oppia jotain uutta ja viettää aikaa yhdessä kauniissa ympäristössä.

Luentoilta taiteen keskellä

De Andres Galleryssa on järjestetty useita inspiroivia luentoiltoja eri aiheista – taiteesta ja kulttuurista historiaan. Galleriassa ovat esiintyneet niin omat luennoitsijamme kuin vierailevat asiantuntijatkin.

Luentoja varten tila on muutettu viihtyisäksi, noin 30 hengen katsomoksi. Käytössä ovat laadukas projektori, suuri valkokangas ja kaiuttimet, jotka mahdollistavat sujuvat esitykset ja visuaalisen materiaalin näyttämisen.

Vieraat ja luennoitsijat ovat erityisesti kiittäneet gallerian lämmintä ja viihtyisää tunnelmaa. Vaihtuvat taidenäyttelyt sekä kauniit vintage- ja designhuonekalut luovat ainutlaatuisen ympäristön, jossa on ilo viettää iltaa, kuunnella, keskustella ja inspiroitua.

Galleria sopii erinomaisesti luentoihin, esitelmiin, kirjailijailtoihin ja pieniin kulttuuritapahtumiin.

Recensioner

Inga recensioner ännu.

Är du intresserad av De Andres Gallery?

Kontakta lokalen
Välj datum
‹
november 2026
›
mån
tis
ons
tor
fre
lör
sön
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Ledig
Delvis ledig
Reserverad
Genom att skicka en förfrågan så accepterar du villkoren i
Användaravtalet (2024-10-06) och
Integritetspolicyn (2021-02-17).
  • Få svar snabbt i din mailkorg

    Lokalen svarar vanligen inom en arbetsdag

  • Bekräfta bokningen eller fortsätt diskussionen

    Diskutera detaljerna direkt med lokalen

  • Venuu är en gratis tjänst

    Betala direkt till lokalen utan extra avgifter

Alla Lavin
De Andres Gallery